پودر ماهی جنوب خالص دامی

یکی از مهمترین و اختصاصی ترین ماهی دریای ایران، ماهی جنوب می باشد. از پودر ماهی جنوب خالص دامی برای خوراک دام و  طیور استفاده می شود که فواید بسیار خاصی به همراه دارد. استفاده های مختلف و کاربردهای فراوان پودر ماهی جنوب موجب شده تا صنعت این ماده خاص روز به روز پیشرفت داشته و بازار آن همیشه پر رونق باشد. امروزه کارخانه های زیادی در سراسر کشور مشغول به ساخت و تولید انواع پودر ماهی می باشند که هر کدام با روشهای متفاوتی پا به صنعت پر رونق این محصول گذاشته اند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پودر ماهی جنوب

در بازار ماهی ایران، سه نوع ماهی جنوب موجود می باشد که از هر کدام پودر تهیه می شود. ماهی جنوب چشم درشت، ماهی جنوب آنچوی و ماهی جنوب معمولی که هر کدام ویژگیها و تفاوت های خاص خودشان را دارند اما در نهایت همگی جزو ماهی های جنوب محسوب می شوند. پودر ماهی جنوب سرشار از منابع پروتئین و چربیهای موثر و مفید می باشد و اسیدهای آمینه موجود در آن می تواند به عنوان جیره غذایی انواع مختلف دام و طیور قرار گیرد. ماهی جنوب چشم درشت به صورت میانگین بین 6 – 8 میلی متر طول دارد و در طول سالهای اخیر به دلیل صید بی رویه و زیاد این نوع ماهی، جمعیت آنها بسیار کاهش یافته و آسیب دیده است. جمعیت ماهی کیلکا چشم درشت تقریبا یک سوم بیست سال گذشته شده است. ماهی جنوب معمولی نیز در طول روز به صورت گروهی یافت می شود و البته با تاریک شدن هوا و در شب آنها به صورت پراکنده شنا می کنند و متفرق می شوند و شب زمان مناسبی برای صید این گونه ماهیها نمی باشد، زمانی که هوا روشن است و روز می باشد صیادان با استفاده از دستگاه های مخصوص اقدام به صید ماهی جنوب و یافتن گروه این گونه از ماهیها می کنند و در نهایت بصورت گروهی آنها را صید می نمایند.

پودر ماهی جنوب

پودر ماهی جنوب

همانطور که گفتیم یکی از آبزیان سبک وزن و بسیار مقوی ماهی جنوب می باشد، پودر این گونه ماهی کاربردهای زیادی دارد. خواص پودر آن از هیچکس پوشیده نیست و به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد باعث شده تا صنعت آن همیشه پر رونق باشد و همیشه مشتری داشته باشد.

ماهی جنوب سرشار از انواع ترکیبات پروتئینی، مواد معدنی، ویتامینها بخصوص انواع ویتامین B و چربی می باشد به همین خاطر پودر ماهی تهیه شده از این نوع ماهیها از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. چیزی در حدود 75 درصد از بدن این نوع از ماهی را آب و بیشتر قسمت بافت ماهی جنوب را پروتئین تشکیل می دهد.

ماهی جنوب جثه ای کوچک دارد و به صورت میانگین بین هفت الی ده سانتی متر ارتفاع بدن این ماهی می باشد و وزن آن نیز بین هفت تا ده گرم است، اما با داشتن جثه ای کوچک انرژی و مواد مغذی زیادی در خود جای داده است به طوریکه که صد گرم از این ماهی می تواند 280 کیلوکالری انرژی تامین کند و 25 گرم پروتئین و 20 گرم چربی نیز در خود جای دهد.

ماهی جنوب در طول روز به صورت دسته ای حرکت می کند و یافت می شود، این گونه ماهی با تاریک شدن هوا به صورت متفرق شنا می کند و دیگر دسته ای حرکت نمی کند، این ماهی در عمق بین شش تا سی متری زندگی می کند و جابجایی خاص دیگری ندارد، عمر این ماهی نیز حدودا پنج سال می باشد.

صیادان ماهی ادعا می کنند که با هر بار صید این ماهی بین دویست تا سیصد کیلوگرم از این ماهی را صید می کنند که مقدار قابل توجهی می باشد، جالب است بدانید که ماهی جنوب با اینکه جثه ای کوچک دارد اما از لحاظ قیمت و ارزش مواد مغذی، در گروه ماهیهایی قرار می گیرد که در برخی از موارد نسبت به گوشتهای سفید و قرمز نیز فواید آنها بیشتر است. ماهی جنوب منبع عمده ای از ویتامینهای A، B، E و D محسوب می گردد، پودر این ماهی جز محصولاتی می باشد که از آبگیری، جداسازی، خشک کردن ماهی و سپس آسیاب کردن آن به صورت کاملا بهداشتی به دست می آید که تمامی مراحل با دستگاه های پیشرفته انجام می شود.

پودر ماهی جنوب با درصدهای مختلف به دست می آید و در تولید خوراک و غذای انواع دام و طیور و آبزیان به کار گرفته می شود و در بسته بندیهای مختلف به فروش می رسد.

در واقع کاربردهای اصلی این پودر شگفت انگیز، بیشتر در کارخانه های تولید غذای دام، غذای طیور، خوراک آبزیان، خوراک میگو و کودهای درختی می باشد که جهت  تولید هر یک روند خاصی را پیش می گیرند و نهایتا در بسته بندیهای فله و عمده به بازار عرضه می کنند.

پودر ماهی جنوب

پودر ماهی دامی

امروزه کارخانه های مختلفی در صنعت تولید انواع پودر ماهی جنوب که مخصوص خوراک طیور و دامی می باشد، فعالیت دارند که تمامی مراحل تولید را به صورت کاملا استاندارد و بهداشتی و با استفاده از دستگاه های روز دنیا انجام می دهند.

پودر ماهی جنوب برای خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در صنعت پرورش مرغ و مرغداری که یکی از صنعتهای اصلی کشور می باشد کاربرد بسیار زیادی دارد و چیزی در حدود 10 درصد مواد تشکیل دهنده غذای مرغ را در بر می گیرد. از پودر ماهی جنوب برای غذای آبزیان مختلف و انواع ماهیها استفاده می شود و به عنوان غذای آبزیان به فروش می رسد، همچنین از این پودر برای غذای میگو و پرورش آن نیز استفاده می شود که لازم به ذکر است این محصول برای پرورش میگو بسیار مفید می باشد. مجموعه ما سابقه بسیار درخشانی در حوزه پخش و توزیع عمده انواع پودر ماهی جنوب را دارد، ما این محصول را در سطح کشور به صورت عمده به فروش می رسانیم که سهم عظیمی از خرید این محصول را، مشتریان خارجی دارند.پودر ماهی دامی

اگر به دنبال خرید پودر ماهی با بهترین کیفیت و بسته بندی مقاوم هستید، می توانید از طریق فرم تماس با ما که در سایت قرار داده شده اقدام بفرمایید. در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان و متخصصین فروش ما با شما تماس می گیرند و بعد از مشاوره، در صورت رضایت خرید شما ثبت خواهد شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما