پودر ماهی جنوب سالمون گلدفیش گنو

یکی از انواع خوراک برای دام و طیور و همچنین انواع آبزیان پودر ماهی می باشد که بیشتر از انواع ماهیهای صید شده در جنوب و ماهیهایی مثل سالمون، گلدفیش، گنو و لقمه برای تهیه آن استفاده می شود. این ماده غذایی یک منبع فوق العاده از ویتامینهای گروه ب و همچنین ویتامین ای می باشد و نیز دارای مقادیر بالای فسفر، کلسیم و پروتئین هم هست و به همین دلیل یک خوراک مناسب برای انواع دام و طیور می باشد.

پودر ماهی جنوب سالمون

در حال حاضر به دلیل تقاضای زیادی که برای پودر ماهی وجود دارد به یکی از گرانترین مواد خوراکی مورد مصرف دامها تبدیل شده است که از ماهیهای صید شده در جنوب و شمال کشور و همچنین ماهیهای وارداتی همچون سالمون تولید می شود.

طبق گفته رئیس سازمان دامپزشکی در ایران هیچگونه ماهی سالمونی وجود ندارد و همه این نوع ماهیها از کشورهای دیگر وارد می شوند. سالمون نسبت به انواع دیگر ماهیها از ویتامین دی و پروتئین و امگا 3 بیشتری برخوردار است و به همین خاطر ارزش غذایی بسیار بالایی دارد.

پودر ماهی جنوب گلدفیش

یکی دیگر از انواع پر مصرف این محصول، پودر ماهی گلدفیش می باشد که بیشتر در آبهای دریای خزر وجود دارد تا دریاهای جنوب کشور.

به طور کلی در هنگام تهیه پودر ماهی در کارخانه ها ناخالصیهایی نیز در این ترکیبات دیده می شود که تولیدکنندگان موظف هستند با روشهای مختلف این ناخالصیها را از بین ببرند. علاوه بر آن هر چه ماهی مورد استفاده در تهیه پودر تازه تر باشد میزان اسیدآمینه موجود در پودر حاصله هم بیشتر خواهد بود.

پودر ماهی جنوب گلدفیش

پودر ماهی جنوب گنو

از دیگر انواع این محصولات مغذی می توان به پودر ماهی گنو که از ماهیان جنوب کشور است اشاره کرد. این محصول نیز دارای ارزش غذایی بالایی است و علاوه بر استفاده در تغذیه انواع حیوانات و پرندگان، برای تغذیه ماهیهای مختلف و همچنین میگوها هم کاربرد دارد.

پودر ماهی می تواند درصد قابل ملاحظه ای از اسیدهای چرب مورد نیاز دامها و انواع طیور و آبزیان را تامین نماید. همچنین سرشار از اسیدهای آمینه می باشد که باعث بهبود رشد حیوان و همچنین کمک به فرایند تولید مثل آنها می شوند. استفاده از این ماده باعث خوش طعم شدن خوراک حیوانات می گردد و به فرایند هضم مواد غذایی در بدن آنها نیز کمک می نماید.

پودر ماهی جنوب لقمه

یکی از انواع بسیار پر خاصیت ماهیها، ماهی لقمه می باشد که پودر آن در بین ماهیهای جنوب از استفاده بالایی برخوردار است. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که پودر ماهی به دو صورت خشک و تر تولید شده و به بازار عرضه می گردد که پودر ماهی خشک از ارزش غذایی بالاتری برخوردار است. شایان ذکر است که برای تولید 1 تن از پودر ماهی به چیزی حدود 4 تا 5 تن ماهی نیاز است.

پودر ماهی جنوب لقمه

پودر ماهی جنوب مخصوص شکم پر

در مورد استفاده این محصول در تغذیه آبزیان باید گفت که پودر ماهی جنوب در تغذیه انواع ماهیهایی که مخصوص طبخ ماهی شکم پر استفاده می شوند کاربرد زیادی دارند.

استفاده از انواع پودر ماهی به جایگزین مناسبی برای انواع پودرهای گیاهی که قابلیت هضم پایینی دارند تبدیل شده است. البته انواع پودر ماهی هم بر اساس میزان پروتئینی که در ساختار خود دارند و همچنین مقدار چربی موجود دارای کیفیتهای مختلفی هستند.

پودر ماهی جنوب لیان

یکی از شرکتهایی که در سالهای اخیر در زمینه توزیع ماهیهای صید شده در جنوب به شرکتهای تولید کننده پودر ماهی فعالیت گسترده ای داشته است می توان به شرکت لیان اشاره کرد همچنین ماهیهای کیلکا، ساردین و متو از جمله ماهیهای جنوبی هستن که بیشتر برای تولید پودر ماهی مورد استفاده قرار می گیرند.

پودر ماهی جنوب مرکبات

از پودر ماهی جنوب به عنوان کود برای انواع درخت مرکبات کاربرد دارد که تاثیر زیادی را بر رشد و میزان تولید محصولات این درختان دارد.

به طور کلی برای خشک کردن ماهی در فرآیند تولید پودر از دو روش زمینی و هوایی استفاده می شود که به طور متوسط نیاز به یک هفته تا ده روز زمان دارد.

پودر ماهی جنوب مرکبات

پودر ماهی جنوب مقوا

از دیگر انواع پر خاصیت پودر ماهی می توان به پودر ماهی جنوب مقوا اشاره کرد که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و در صورت تغذیه دامها با این پودر علاوه بر اینکه رشد آنها بهتر خواهد شد در دامهای شیرده باعث افزایش میزان تولید شیر می گردد. همچنین در تغذیه آبزیان کاربرد زیادی دارد و می تواند مقدار بالایی از نیاز آنها به اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب را تامین نماید.

پودر ماهی جنوب هوور

به طور کلی فرآیند تولید پودر ماهی از ماهیهای مختلف جنوب همچون هوور به این صورت می باشد: در ابتدا ماهیها را به تکه های کوچک تقسیم می کنند و سپس آنها را به روش بخار پز کاملا می پزند. در مرحله بعد ماهیهای پخته شده را بوسیله دستگاه های مخصوص آبگیری می کنند که باعث جدا شدن روغن آنها هم می شود.

سپس ماهیها را به دستگاه خشک کن منتقل می کنند تا ماهیها خشک شوند. در مرحله آخر هم ماهیهای خشک شده را بوسیله دستگاه های مربوطه پودر می نمایند.

پودر ماهی جنوب نیزه

یکی از انواع ماهیهای موجود در دریاهای جنوب نیزه ماهی می باشد که از این ماهی هم در تهیه پودر ماهی استفاده می شود. لازم به ذکر است که روغنی که در فرآیند تولید پودر ماهی در هنگام آبگیری آن استخراج می شود تاثیر بالایی بر سلامت انسان دارد.

رنگ پودرهای ماهی بر اساس نوع ماهی که برای تولید آن به کار رفته است متغیر می باشد و دارای رنگهای خاکستری و قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره است.

پودر ماهی جنوب نیزه

پودر ماهی جنوبهامور

پیشتر گفتیم که در تغذیه آبزیان و میگوها هم از پودر ماهی استفاده می شود که یکی از این ماهیها ماهی جنوب به نام هامور می باشد. پودر ماهی می تواند درصد بالایی از مواد مورد نیاز برای رشد آبزیان را تامین نماید.

پودر ماهی جنوب ریز

به طور کلی برای تهیه انواع پودر ماهی مقرون به صرفه است که از ماهیهای ریز موجود در دریاهای جنوب و شمال استفاده شود. در مطالب قبلی توضیح دادیم که برخی از افراد برای داشتن سود بیشتر پودر ماهی را با یک سری ناخالصیها ترکیب می کنند.

چون این محصول برای تغذیه دام و طیور استفاده می شود در صورت داشتن ناخالصی ممکن است علاوه بر اینکه مواد مورد نیاز آنها را تامین نمی کند برای سلامتی آنها هم خطر داشته باشد.

به همین خاطر در هنگام خرید این محصول باید دقت زیادی به خرج داد که البته تشخیص پودر خالص کار ساده ای هم نمی باشد. بنابراین برای خرید بهتر است که حتما به مراکز با سابقه و معتبر مراجعه شود تا بتوان محصولی با کیفیت را خریداری کرد.

پودر ماهی جنوب ریز

ما برای این منظور مجموعه خود را که سالهاست در این زمینه فعالیت دارد به شما معرفی می نماییم تا بتوانید خریدی مطمئن را از طریق سایت ما تجربه کنید. برای این منظور کافی است فرم مشاوره ما که در سایت موجود است را تکمیل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما